AKTUÁLNĚ:

Další letní dobrodružství s tématem Putování Malého prince se uskuteční 18.-25. srpna 2024 (od neděle do neděle) v krásné oblasti CHKO Žďárské vrchy v tábořišti v obci Svratouch.

Tábořiště ve Svratouchu:

 

Pokud si chcete zavzpomínat na některý z předchozích ročníků našeho tábora, podívejte se na střípky táborové prehistorie zde:

Kontakt na organizátory:POTÁBOROVÉ SETKÁNÍ V ŽAMBERKU 2023

I letos se uskutečnilo tradiční potáborové setkání, které proběhlo na faře v Žamberku od pátku 17. do neděle 19. listopadu 2023, kdy bylo zakončeno slavnostní mší svatou s rytmickým doprovodem. Toto setkání bylo pro děti příležitostí zavzpomínat na naše prázdninové dobrodružství v kouzelné Narnii, znovu se vidět s kamarády, a také se trochu tématicky naladit na příští tábor. V pátek se děti vydaly na procházku ke kapli Ecce Homo (Pod Suticí) u soutoku Divoké Orlice s Rokytenkou, kde nalezly vzkaz od francouzského letce, se kterým se následně setkaly v Muzeu starých strojů (Vonwillerka), kam jsme zašli na prohlídku. V sobotu cestou z Rokytnice do Žamberka šly děti po stopách černé skříňky letcova letadla, které nakonec nalezly u jednoho sedláka, který jim je věnoval výměnou za předměty, které děti získaly od místních obyvatel. Večer jsme tak mohli všichni slavit u tance a dobrého jídla a nakonec vyprovodit letce směrem k letišti, odkud bezpečně vzlétl… Nyní nezbývá než čekat, jakého pokračování příběhu se dočkáme v létě na táboře s tématem Putování Malého prince.

 

 

 

ROČNÍK 2023 (Svratouch v CHKO Žďárské Vrchy): tábor na téma Letopisy Narnie

 

POTÁBOROVÉ SETKÁNÍ V ŽAMBERKU 2022

 

 

ROČNÍK 2022 (Štěnkov u Třebechovic pod Orebem): tábor na téma Rytíři svatého grálu

 

ROČNÍK 2021 (Masty u Dobrušky): tábor na téma Hurá na palubu!

 

ROČNÍK 2020 (Hedeč, Králíky): tábor na téma Do země slunce a pyramid (Starověký Egypt)