Farní dětský tábor

AKTUÁLNĚ:

I letos se uskutečnilo tradiční potáborové setkání, které proběhlo na faře v Žamberku od pátku 17. do neděle 19. listopadu 2023, kdy bylo zakončeno slavnostní mší svatou s rytmickým doprovodem. Toto setkání bylo pro děti příležitostí zavzpomínat na naše prázdninové dobrodružství v kouzelné Narnii, znovu se vidět s kamarády, a také se trochu tématicky naladit na příští tábor. V pátek se děti vydaly na procházku ke kapli Ecce Homo (Pod Suticí) u soutoku Divoké Orlice s Rokytenkou, kde nalezly vzkaz od francouzského letce, se kterým se následně setkaly v Muzeu starých strojů (Vonwillerka), kam jsme zašli na prohlídku. V sobotu cestou z Rokytnice do Žamberka šly děti po stopách černé skříňky letcova letadla, které nakonec nalezly u jednoho sedláka, který jim je věnoval výměnou za předměty, které děti získaly od místních obyvatel. Večer jsme tak mohli všichni slavit u tance a dobrého jídla a nakonec vyprovodit letce směrem k letišti, odkud bezpečně vzlétl… Nyní nezbývá než čekat, jakého pokračování příběhu se dočkáme v létě na táboře s tématem Putování Malého prince. Fotky z víkendové akce si můžete prohlédnout ZDE.  + VIDEOSESTŘIH ZDE.

 

Pokud si chcete zavzpomínat na některý z předchozích ročníků našeho tábora, podívejte se na střípky táborové prehistorie.

Farní tábor 2023 s tématem Letopisy Narnie: 

Celý týden jsme si moc užili, jak můžete posoudit i sami ve fotogalerii na webu farnosti nebo po zhlédnutí dvou sestřihových videí dostupných na Youtube (fotosestřih; videosestřih).

Fotoreportáž ZDE.

Kontakt na organizátory:

 

 

 

POTÁBOROVÉ SETKÁNÍ 2022

V termínu 18.-20. listopadu 2022 proběhlo historicky druhé potáborové setkání dětí a vedoucích v Žamberku. V sobotu jsme se vydali na výlet k Vejdově lípě u Pastvin, kde se táborníci setkali s dvojicí Pana a Paní Bobrových, kteří je uvedli do kouzelného světa Narnie, který bude tématem příštího tábora v srpnu 2023.

 

Na další foto/video-dokumentaci se můžete podívat ZDE nebo ZDE:

 

ROČNÍK 2022 (Štěnkov u Třebechovic pod Orebem) 

 
 

 
ROČNÍK 2020

Fotky z farního tábora 2020 (Hedeč u Králík) naleznete pod odkazem níže, kde si také o táboře můžete přečíst (str. 11-19).