Setkání na faře v Žamberku

Od května r. 2022  se začala pravidelně na faře scházet skupina seniorů naší farnosti. No, nebylo to tak úplně z naší hlavy,  každý přece ví, že důchodci mají nejmíň času,  ale za vším hledejme o. Wieška.  Chvilku trvalo, než jsme se definitivně rozhodli a tak, když se zdálo, že už nás neohrozí žádný vir, došlo k prvnímu setkání.  Zúčastnil se ho i o. Wiešek a  podle  možností i dosud mezi nás přijde, i třeba jen pozdravit nebo dát požehnání. 

Párkrát jsme se sešli po 14 dnech, nakonec jsme se dohodli, abychom si byli vzácnější, že stačí  1x za měsíc, vždy první úterý v měsíci, v současné době už od 15,30 hod.  Setkání je vždycky uvedeno v ohláškách,  v úterý navazuje mše sv., které se mnozí účastní. Většinou jsme teď v počtu kolem 20 lidí, kdo není schopen přijít sám, je možné  domluvit dopravu.   

Setkání zahajujeme  modlitbou a usedáme často k bohatě prostřenému stolu, kde nechybí buchty, sušenky, ovoce a často i něco pro mlsnější jazýčky,  a taky slané chuťovky. Prostě, co si přineseme, taky sníme. Uvaříme kávu a čaj dle libosti. Ale už jsme také několikrát připili oslavencům  k významným životním jubileím a to k 90 i 80 letům. A protože nemládneme, nyní v únoru nás také 2 taková významná jubilea čekají.  A bude živijó a nejen to :-). 

A abychom jen nepovídali a neslavili, měli jsme několik hostů, kteří mezi nás přišli a naše setkání zpestřili. Jen tak namátkou imitátor Václav Faltus,  historie a ukázka paličkování p. Doubravová,      soukromá videa  z mládí i  sportovní zážitky o. Wieška, (!),  M. Souradová povídala o paliativní péči v Albertinu a o funkci nemocniční kaplanky,  p. Milan Brož  přišel s dramatickým přednesem ukázek z  Čapkova díla. Zazpívali jsme si při harmonice p. Sibery, promítali starší fotky i videa z života  farnosti  ze soukromého archivu. Pokud někoho z přítomných oslovil  článek nebo knížka, podělil se s námi.  Někteří se zúčastnili poutního zájezdu do Číhoště, viděli jsme i pár fotek.  

I do budoucna počítáme oslovit lidi, kteří by mezi nás přišli a podělili se  o své zážitky, schopnosti, videa  a  zkrátka, chvíli s námi pobyli. Pokud  kdokoliv má nějaký nápad, sem s ním. A nejen s nápadem, přijďte i sami, budete vítáni. A abychom byli genderově vyvážení, zveme také  hlavně muže. Nebojte se, odvážným přece štěstí přeje!  Pár jich mezi námi je. 🙂 M. Jägerová

Těší se na Vás 

Marta Králová,  tel. 734 724 404     

Marie Jägerová, tel. 776 393 703, e-mail  jagmarie@centrum.cz